Z ostatniej chwili:

1/4 Pucharu Polski – Pogoń zagra z GTPR Gdynia

Dzisiaj w siedzibie Związku Piłki Ręcznej odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski, szczecinianki na tym etapie rozgrywek zmierzą się z GTPR Gdynia. Zgodnie z wytycznymi ZPRP mecz zaplanowano na środę 28 lutego, a gospodarzem będzie ekipa Pogoni. Na tym etapie rozgrywek odbędzie się tylko 1 spotkanie, w przypadku wyniku remisowego o awansie do kolejnej rundy zadecydują rzuty karne. W półfinale rozgrywek będą odbywać się już 2 mecze, a w przypadku takiej samej liczby punktów brane są pod uwagę najpierw: większa różnica bramek, a następnie większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Mecze półfinałowe zaplanowano w kwietniu (11 i 18), a sam finał 13 maja.

Obrońcami tytułu mistrzowskiego jest Zagłębie Lubin, które w zeszłym sezonie w finale pokonało elbląski Kram Start. „Miedziowe” w swojej historii czterokrotnie triumfowały w tych rozgrywkach. Pogoń ma na swoim koncie 4 triumfy w Pucharze Polski (1971, 1980, 1986, 1992), w 2014 i 2015 szczecinianki sięgały po brązowy puchar, a w 2016 srebrny.

Szczecinianki tegoroczną przygodę z Pucharem Polski rozpoczęły od 1/8 w której na wyjeździe pokonały chorzowski Ruch 44:22.

Pary 1/8 Pucharu Polski:

KPR Gminy Kobierzyce vs MKS Perła Lublin
Metraco Zagłebie Lubin vs UKS PCM Kościerzyna
SPR Pogoń Szczecn vs GTPR Gdynia
KRAM Start Elbląg vs Energa AZS Koszalin