1/4 Pucharu Polski – Pogoń zagra z GTPR Gdynia

Dzisiaj w siedzibie Związku Piłki Ręcznej odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski, szczecinianki na tym etapie rozgrywek zmierzą się z GTPR Gdynia. Zgodnie z wytycznymi ZPRP mecz zaplanowano na środę 28 lutego, a gospodarzem będzie ekipa Pogoni. Na tym etapie rozgrywek odbędzie się tylko 1 spotkanie, w przypadku wyniku remisowego o awansie do kolejnej rundy zadecydują rzuty karne. W półfinale rozgrywek będą odbywać się już 2 mecze, a w przypadku takiej samej liczby punktów brane są pod uwagę najpierw: większa różnica bramek, a następnie większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Mecze półfinałowe zaplanowano w kwietniu (11 i 18), a sam finał 13 maja.

Obrońcami tytułu mistrzowskiego jest Zagłębie Lubin, które w zeszłym sezonie w finale pokonało elbląski Kram Start. „Miedziowe” w swojej historii czterokrotnie triumfowały w tych rozgrywkach. Pogoń ma na swoim koncie 4 triumfy w Pucharze Polski (1971, 1980, 1986, 1992), w 2014 i 2015 szczecinianki sięgały po brązowy puchar, a w 2016 srebrny.

Szczecinianki tegoroczną przygodę z Pucharem Polski rozpoczęły od 1/8 w której na wyjeździe pokonały chorzowski Ruch 44:22.

Pary 1/8 Pucharu Polski:

KPR Gminy Kobierzyce vs MKS Perła Lublin
Metraco Zagłebie Lubin vs UKS PCM Kościerzyna
SPR Pogoń Szczecn vs GTPR Gdynia
KRAM Start Elbląg vs Energa AZS Koszalin

 

Recommended For You

About the Author: admin