Piątek trzynastego – sprawdź co o nim sądzą nasze zawodniczki

Piątek trzynastego jest uznawany w naszym kraju jako dzień pechowy. Spytaliśmy naszych zawodniczek, czy ten dzień jakoś szczególnie napawa je niepokojem.  „13 – bardzo fajna liczba! Urodziłam się 13 kwietnia, wiec raczej nie jest dla mnie pechowa, wręcz przeciwnie. Dla wielu ludzi jest to liczba pechowa, przynosi strach i nieszczęście. Ja raczej nie wierzę w te przesądy, moim zdaniem każdy indywidualnie podchodzi do tego i to nastawienie nas samych zależy czy będzie nam przynosiła szczęście czy pecha” – oceniła Patrycja Noga. Dla Natalii Janas 13 również okazuje się szczęśliwa:  Nie, nie jestem przesądna, a 13-tka to moja szczęśliwa liczba, to właśnie z nią na koszulce zaczynałam swoją przygodę z piłką ręczna (moja magiczna liczba). Również piątek jest dla mnie pozytywnym dniem”. 

„Nie jestem przesądna. Piątek 13, to dla mnie dzień jak każdy inny. Jedyną liczbą, która jest dla mnie magiczna i wyjątkowa to 14, na szczęście towarzyszy mi na każdym meczu” – powiedziała z kolei Patrycja Królikowska.

Piątek jako 13. dzień miesiąca może wystąpić w roku minimum raz, a maksymalnie trzy razy. Nie ma takiej możliwości, aby w ciągu całego roku ani jeden piątek nie wypadł właśnie 13. dnia miesiąca. Zapytaliśmy skrzydłowej Darii Zawistowskiej jak podchodzi do dzisiejszego dnia i czy jest przesądna: „Nie, jestem realistką. Wierzę w to, że wszystko zależy od nas. Nie od liczb, nie od dnia tylko od naszego osobistego nastawienia i formy fizycznej nad którą pracujemy ciężko każdego dnia”.

Wikipedia podaje: „Piątek trzynastego jest uznawany za dzień pechowy w krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i portugalskojęzycznych. Taki sam status posiada w takich krajach jak: Polska, Estonia, Niemcy, Finlandia, Austria, Irlandia, Szwecja, Dania, Słowacja, Norwegia, Czechy, Słowenia, Bułgaria, Islandia, Belgia i Filipiny.”

Sprawdziliśmy więc co sądzą o tym dniu nasze zagraniczne zawodniczki: „W Chorwacji piątek 13 również jest pechowy, wielu Chorwatów wierzy w to, ja jednak nie jestem przesądna. Gdybyś nie zadał mi tego pytania, nawet bym tego nie skojarzyła, że dzisiaj przypada ta data” – powiedziała Valentina Blažević. Również w Czechach ten dzień uważany jest za pechowy: „Nie wierzę w ten przesąd, ten dzień jest dla mnie taki sam jak inne. Nic specjalnego nigdy mi się nie zdarzyło tego dnia, więc nie mam powodu, by w to wierzyć” powiedziała rozgrywająca Pogoni Szczecin Šárka Marčíková. Ligia Costa potwierdziła, że również w Brazylii wielu mieszkańców uważa dzisiejszy dzień za niesprzyjający szczęściu, ale sama zawodniczka w to nie wierzy.

Recommended For You

About the Author: admin