Z ostatniej chwili:

Szczypiornistki rozpoczynają obchody 70 lecia Pogoni

W przyszłym roku szczecińska Pogoń obchodzić będzie swoje 70 lecie, celebrowanie tej ważnej daty rozpoczynamy już w tym sezonie. Pierwszym ważnym elementem jest stworzenie nowego kompletu strojów  w których zawodniczki występować będą w Superlidze. Popularne w Szczecinie „pasiaki” nawiązują do historii klubu oraz barw naszego miasta. Nowe koszulki opatrzone będą logiem Pogoń70 i dostępne będą w sprzedaży dla kibiców. „Nasz trzeci oficjalny komplet meczowy ma nawiązywać właśnie do historii i być takim pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością. Mam nadzieję,  że przypadnie on do gustu naszym sympatykom. Ponadto już dzisiaj chciałbym Państwa zapewnić, że postaramy się zwrócić uwagę nie tylko na walory sportowe i historyczne. Naszym celem jest zorganizowanie również konferencji naukowej związanej z rozwojem piłki ręcznej w XXI wieku. Należy podkreślić, że nasza dyscyplina w ostatnich latach zmienia się bardzo dynamicznie w wielu obszarach. Przygotowanie motoryczne, taktyka, szkolenie młodzieży, treningi mentalne, suplementacja, żywienie i wiele jeszcze innych ciekawych kwestii to tematyka, którą chcielibyśmy poruszyć” – powiedział Prezes SPR Pogoni Szczecin, Przemysław Mańkowski.

W trakcie sezonu opracowanych zostanie kilkanaście artykułów o historii naszego klubu. Warto wspomnieć o tym, że Pogoń największe sukcesy święciła właśnie w kobiecej piłce ręcznej (3 mistrzostwa, 4 puchary Polski). Unikalne okolicznościowe koszulki to nie jedyne atrakcje związane z obchodami 70 lecia, Zarząd Klubu w planach ma jeszcze kilka niespodzianek o których informować będzie na bieżąco na łamach naszej strony www oraz mediów społecznościowych. „Staramy się w klubie starannie przygotować do nadchodzącego jubileuszu 70 lecia klubu POGOŃ. Obecny sezon pod wieloma względami będzie dla piłki ręcznej szczególny. 100 lecie piłki ręcznej w Polsce to kolejne wydarzenie którego będziemy świadkami. Postaramy się przypomnieć naszym kibicom wielkie sukcesy żeńskiej Pogoni z lat ubiegłych. Mamy plan i przygotowany scenariusz  obchodów obu jubileuszy. Proszę śledzić nasze portale. Postaramy się zapewnić wiele atrakcji, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście będziemy zaszczyceni jeżeli zachcą Państwo aktywnie włączyć się w nasze obchody. Zachęcamy, aby do nas do klubu na czas obchodów przynieść lub udostępnić nam Państwa indywidualne pamiątki. Na pewno w domach są różnego rodzaju gadżety, szaliki, koszulki z ubiegłych lat” – podsumował Mańkowski.

Chcemy godnie celebrować tę ważną datę w historii szczecińskiego sportu, mamy nadzieję, że wszelkie działania wpłyną pozytywnie na postrzeganie naszej sekcji.

 Wykaz planowanych działań:

  • specjalne okolicznościowe koszulki
  • publikacja artykułów związanych z historią klubu oraz sekcji piłki ręcznej kobiet
  • produkcja spotu wideo związanego z historią klubu
  • zapraszanie zawodniczek, które występowały w barwach Pogoni
  • wystawa pamiątek, medali oraz pucharów Pogoni
  • finał akcji, mecz towarzyski oraz festyn

Koszulki w cenie 99 zł (dla posiadaczy karnetów), oraz 129 zł w cenie regularnej. Zamówienia można składać tutaj.