Z ostatniej chwili:

Agata Cebula: „Jedziemy do Kielc pełne energii i pozytywnych emocji”

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski na parkiet powracają szczypiornistki Pogoni Szczecin, w piątek podopieczne Adriana Struzika i Łukasza Kalwy wybierają się do stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie dzień później zmierzą się z miejscową Koroną Handball. O przygotowaniach do tego spotkania oraz zapytaliśmy kapitan szczecińskiego zespołu, Agatę Cebulę. Przed Wami daleka podróż do Kielc, z tym rywalem ostatni raz mierzyłyście się w lutym 2013 roku, wówczas na wyjeździe Pogoń zanotowała wysoką wygraną (36:27), a Ty byłaś autorką 9 bramek. Pamiętasz to spotkanie? „Tak pamiętam dobrze ten mecz i cały tamten sezon. Ta wygrana sprawiła nam wielką radość, bo byłyśmy wtedy rozwijającym się klubem. Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło w naszych szeregach jak i w drużynie z Kielc. Mocno wierzę w to, że po sobotnim pojedynku również będziemy zadowolone.”

W poniedziałek rozpoczęłyście przygotowania do tego spotkania, co udało Wam się dowiedzieć o tym przeciwniku? Jakie mocne strony prezentuje zespół z Kielc?Mimo tego iż zespół z Kielc jest beniaminkiem i rozegrał dopiero parę spotkań w tym sezonie, wiemy o tym zespole sporo, trener Łukasz Kalwa na bieżąco stara się analizować wszystkie mecze rozegrane przez przeciwnika. Co wiemy o przeciwniku? Na pewno to, że jest to młody i waleczny zespół, który będzie chciał sprawić niespodziankę i zrobi wszystko żeby 3 punkty zostały w Kielcach. Myślę, że mają niezłą drugą linię i dobrze współpracują z kołem dlatego będziemy musiały zwrócić na to uwagę.”

W październiku przed Pogonią teoretycznie słabsi rywale, jednak wiadomo, że takie spotkania nigdy nie są łatwe, jak nastawienie przed nadchodzącymi meczami?Zawsze przygotowujemy się sumiennie do każdego meczu, czy jest to rywal z górnej półki czy jak w tym przypadku – beniaminek. Sport jest nieprzewidywalny, ale jeśli my wykonamy dobrze swoją robotę, jestem spokojna o wynik, jedziemy w piątek do Kielc pełne energii i pozytywnych emocji.”

Spotkanie zaplanowano w sobotę o godzinie 18:00 w Kielcach, relacja tekstowa tutaj.