Z ostatniej chwili:

Agata Cebula: „Jedziemy do Kielc pełne energii i pozytywnych emocji”

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski na parkiet powracają szczypiornistki Pogoni Szczecin, w piątek podopieczne Adriana Struzika i Łukasza Kalwy wybierają się do stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie dzień później zmierzą się z miejscową Koroną Handball. O przygotowaniach do tego spotkania oraz zapytaliśmy kapitan szczecińskiego zespołu, Agatę Cebulę. Przed Wami daleka podróż do Kielc, z tym rywalem ostatni raz mierzyłyście się w lutym 2013 roku, wówczas na wyjeździe Pogoń zanotowała wysoką wygraną (36:27), a Ty byłaś autorką 9 bramek. Pamiętasz to spotkanie? "Tak pamiętam dobrze ten mecz i cały tamten sezon. Ta wygrana sprawiła nam wielką radość, bo byłyśmy wtedy rozwijającym się klubem. Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło w naszych szeregach jak i w drużynie z Kielc. Mocno wierzę w to, że po sobotnim pojedynku również będziemy zadowolone."

W poniedziałek rozpoczęłyście przygotowania do tego spotkania, co udało Wam się dowiedzieć o tym przeciwniku? Jakie mocne strony prezentuje zespół z Kielc? "Mimo tego iż zespół z Kielc jest beniaminkiem i rozegrał dopiero parę spotkań w tym sezonie, wiemy o tym zespole sporo, trener Łukasz Kalwa na bieżąco stara się analizować wszystkie mecze rozegrane przez przeciwnika. Co wiemy o przeciwniku? Na pewno to, że jest to młody i waleczny zespół, który będzie chciał sprawić niespodziankę i zrobi wszystko żeby 3 punkty zostały w Kielcach. Myślę, że mają niezłą drugą linię i dobrze współpracują z kołem dlatego będziemy musiały zwrócić na to uwagę."

W październiku przed Pogonią teoretycznie słabsi rywale, jednak wiadomo, że takie spotkania nigdy nie są łatwe, jak nastawienie przed nadchodzącymi meczami? "Zawsze przygotowujemy się sumiennie do każdego meczu, czy jest to rywal z górnej półki czy jak w tym przypadku - beniaminek. Sport jest nieprzewidywalny, ale jeśli my wykonamy dobrze swoją robotę, jestem spokojna o wynik, jedziemy w piątek do Kielc pełne energii i pozytywnych emocji."

Spotkanie zaplanowano w sobotę o godzinie 18:00 w Kielcach, relacja tekstowa tutaj.
Ładowanie