Z ostatniej chwili:

Hitowy pojedynek w Szczecinie, Zagłębie wygrywa po karnych

Mecze z „Miedziowymi” na Twardowskiego zawsze przynosiły wiele emocji, jednak w środowy wieczór licznie zgromadzona szczecińska publiczność miała okazję oglądać prawdziwy horror. Już początek spotkania pokazał, że spotkanie będzie zacięte. Lepiej w mecz weszły podopieczne Bożeny Karkut, po bramkach Maric i Piechnik tablica wskazywała 0:2, po stronie Pogoni ciężar gry na swoje barki wzięła Zawistowska, rzucając 2 bramki z rzędu. Do 27 minuty wynik przeplatał się z remisu na prowadzenie przyjezdnych, dopiero wejście i bramka Joanny Gadziny dało pierwsze w tym meczu prowadzenie ekipie Adriana Struzika i Łukasza Kalwy. Do szatni 2 bramki dołożyła Królikowska i szczecinianki prowadziły 12:11.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęły „Miedziowe”, odrobienie strat z nawiązką (12:14) zajęło zaledwie 2 minuty, wówczas o czas poprosił szczeciński szkoleniowiec. Mimo bramki Patrycji Nogi, w kolejnych minutach to zawodniczki z Lubina częściej rzucały. Strzelecki impas przełamała w 38 minucie Bancilon, dwukrotnie pokonując Wąż. W 40 minucie drużyna z Dolnego Śląska prowadziła 4 bramkami, a gospodynie niesione dopingiem mozolnie starały się odrabiać straty. Sygnał do gry dała w 47 minucie dobrze dysponowana tego dnia Zawistowska, wtórowała jej zmotywowana Bancilon i to właśnie bramka tej zawodniczki dała Pogoni w 59 minucie remis. Zagłębie miało 10 sekund na wykonanie ostatniej akcji meczu, ale skończyła się ona niepowodzeniem.

Zgodnie z nowymi przepisami sędziowie zarządzili rzuty karne, sztaby szkoleniowe obu drużyn desygnowały po 5 zawodniczek i rozpoczęły się prawdziwe emocje. Lepsze w tym elemencie gry okazały się przyjezdne i to one cieszyły się ze zwycięstwa i 2 punktów, szczecinianki do swojego dorobku punktowego dopisały 1 oczko. Warto wspomnieć, że swój debiut w Superlidze zaliczyła szczecińska zawodniczka - Marlena Urbańska, która od tego sezonu reprezentuje barwy Pogoni na pozycji kołowej.

Bramki dla Pogoni: Bancilon 8, Noga 2, Królikowska 5, Marcikova 1, Janas 1, Nosek 1, Zawistowska 5, Kochaniak 1, Gadzina 1