Z ostatniej chwili:

Kolejne emocje na Twardowskiego – zapowiedź meczu

W sobotę w hali przy ul. Twardowskiego 12b zamelduje się 3 drużyna poprzedniego sezony – elbląski Kram Start. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy z 3 punktami na koncie zajmują 5 lokatę w tabeli, tuż za nimi z takim samym dorobkiem szczecińska Pogoń. Obie drużyny w obecnym sezonie straciły punkty w Gdynii, obie przegrywając różnicą zaledwie jednej bramki. W ostatniej kolejce drużyna z województwa Warmińsko-Mazurskiego podejmowała u siebie beniaminka Superligi – KPR Ruch Chorzów. Popularne „niebieskie” stawiały opór tylko do 23 minut (13:13), później bramki z większą skutecznością rzucały elblążanki i spotkanie zakończyło się 16 bramkową przewagą Kramu (40:24).

Drużyna z Elbląga dzięki wysokiej lokacie uzyskanej w poprzednim sezonie, we wrześniu wzięła udział w EHF Cup. Niestety w 1 rundzie trafiła na doświadczoną norweską drużynę Byåsen Trondheim, przegrywając w dwumeczu różnicą 15 bramek.

W obecnym sezonie barw drużyny z Elbląga reprezentuje była zawodniczka Pogoni – Hanna Yashchuk, bramki strzeże natomiast dobrze znana szczecińskiej publiczności Sołomija Szywierska.

Spotkanie poprowadzi para sędziowska: GRATUNIK Andrzej – WOŁOWICZ Mariusz, sędzią delegatem w tym spotkaniu będzie BRENK Piotr.

SPR Pogoń Szczecin – Kram Start Elbląg, sobota 16 września, godzina 16:00, hala przy ul. Twardowskiego 12b. Bilety ulgowe w cenie 6 zł, normalne 12 zł. Kolejne spotkanie przed własną publicznością Pogoń rozegra już w najbliższą środę, o godzinie 18:15 rozpocznie się spotkanie przeciwko KGHM Metraco Zagłębiu Lubin.