Z ostatniej chwili:

Udana inauguracja, wygrana Pogoni Szczecin w derbach!

Pogoń rozpoczęła w składzie: Królikowska, Kochaniak, Koprowska, Wawrzynkowska, Noga, Marcikova, Zawistowska. Wynik spotkania otworzyła Królikowska, po pięknej kombinacyjnej akcji. Chwilę później Zawistowska faulowana agresywnie przez Roszak, sędziowie zarządzili rzut karny, który na bramkę zamieniła Marcikova. Szczecinianki utrzymywały 2-3 bramkową przewagę, w 11 minucie przy stanie 5:3 dla Pogoni o czas poprosiła Anita Unijat. W kolejnych minutach to jednak szczecinianki zwiększały przewagę i po bramce Płomińskiej do szatni schodziły przy stanie 15:10.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne, po bramkach Tracz i Mazurek, przewaga Pogoni wynosiła tylko 3 bramki. Gospodynie zacięły się po 46 minutach (22:17), 8 minut później po bramce Roszak Energa wyszła na pierwsze w tym meczu prowadzenie (23:24).  W 56 minucie po bramce Bancilon tablica pokazywała remis, po 24. W końcówce więcej błędów popełniły przyjezdne, na ławkę kar powędrowały Mazurek i Lalewicz, co skrzętnie wykorzystały podopieczne Adriana Struzika wygrywając ostatecznie 27:25.

Bramki dla Pogoni Szczecin: Bancilon 2, Płomińska 1, Cebula 1, Królikowska 1, Marcikova 4, Janas 3, Nosek 3, Zawistowska 3, Kochaniak 2, Blazevic 7