Z ostatniej chwili:

Wrześniowy rozkład jazdy – harmonogram spotkań

Start ligi już za 6 dni, wrzesień dla podopiecznych Adriana Struzika i Łukasza Kalwy zapowiada się niezwykle pracowicie, w sobotę Pogoń podejmować będzie u siebie koszalińską Energę AZS. Obie drużyny spotkały się w okresie przygotowawczym, wówczas lepsze okazały się szczecinianki wygrywając na własnym parkiecie 27:24. Samo spotkanie było bardzo wyrównane, wynik był jednak sprawą drugorzędną, szkoleniowcy obu drużyn testowali różne warianty gry: „Ciekawy sparing. Taki miał być - mówił szkoleniowiec Pogoni, Adrian Struzik. - Z czego jestem zadowolony? No na pewno z zaangażowania i naszej gry obronnej. I w ataku pozycyjnym pokazaliśmy kilka ciekawych rozwiązań nad którymi pracujemy. I widać, że to wychodzi” podsumował trener szczecińskiej drużyny w wywiadzie dla TVP3 Szczecin.

4 dni później Pogoń wybiera się do Gdyni na mecz z aktualnym Mistrzem Polski – Vistalem Gdynia. Drużyna z pomorskiego do obecnych rozgrywek przystępuje mocno odmieniona. Na ławce trenerskiej doświadczonego Pawła Tetelewskiego zastąpiła Agnieszka Truszyńska (trenerka reprezentacji Polski juniorek młodszych). Roszady nastąpiły również w kadrze, z zespołem pożegnała się liderka - Monika Kobylińska (TuS Metzingen), barwy zmieniły również: Gabriela Urbaniak, Aleksandra Dorsz, Karolina Olszowa i Kinga Lalewicz. Do zespołu dołączyły młode zawodniczki: Alicja Pękala, Marta Śliwińska, Natalia Kowalczyk i Jagoda Błaszkowska. Trzon zespołu został utrzymany, doświadczone zawodniczki w postaci: Gapska, Janiszewska, Kulwińska, Łabuda, Matieli, Stanulewicz, Szarawaga czy Zych będą stanowić o sile zespołu.

16 września (3 dni po meczu z Vistalem) szczecinianki gościć będą na własnym parkiecie Elbląski Start, trzecią drużynę zeszłego sezonu. Drużyna z warmińsko-mazurskiego dokonała kilku zmian kadrowych, klub opuściły: Ewa Andrzejewska, Dominika Grobelska, Paulina Muchocka, Magdalena Szopińska, Dominika Hawryszko i Alicja Klarkowska, a w ich miejsce zakontraktowano Katarzynę Kozimur, Hannę Yashchuk, Justynę Świerczek, Barbarę Chromańską, Aleksandrę Dorsz oraz Darię Szynkaruk.

Maraton szczecinianki zakończą przed własną publicznością 20 września, wówczas na Twardowskiego zamelduje się aktualny Wicemistrz Polski oraz Zdobywca Pucharu Polski – Zagłębie Lubin.

Łącznie w ciągu zaledwie 11 dni szczypiornistki Pogoni Szczecin rozegrają 4 spotkania, duży atutem w tych konfrontacja będzie przewaga własnego parkietu w 3 pojedynkach.

 
Ładowanie