Z ostatniej chwili:

Pogoń wygrywa w derbach z Energą AZS Koszalin 27:24

Ponad 100 kibiców zjawiło się w hali przy Twardowskiego aby oglądać derbowy pojedynek sparingowy z Energą AZS Koszalin. Fani szczecińskiego zespołu mogli czuć się usatysfakcjonowani, bo pojedynek dostarczył wielu emocji. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, Pogoń przewagę wypracowała dopiero po koło 20 minutach, wówczas na tablicy widniał wynik 10:6. Im bliżej przerwy, tym skuteczniej grały koszalinianki i do przerwy udało im się odrobić straty, do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 13:13.

Po zmianie stron Pogoń znów rzuciła się do ataków, pierwsze 3 bramki padły łupem podopiecznych Adriana Struzika. Przyjezdne w dużej mierze za sprawą Pauli Mazurek goniły wyniku, blisko były w 57 minucie, przy stanie 24:24 miały szansę wyjść na prowadzenie, jednak popełniły błąd co skrzętnie wykorzystała Ligia Costę, chwilę później swoje bramki dorzuciły Gadzina i Janas i spotkanie zakończyło się 27:24. Świetne zawody między słupkami rozegrała Wawrzynkowska, która popisała się wieloma świetnymi interwencjami. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach szczecińskiej Pogoni była Oktawia Płomińska (6 bramek), a na listę strzelczyń wpisało się aż 11 zawodniczek!

Bramki dla Pogoni Baltica: Natalia Janas 4, Oktawia Płomińska 6, Joanna Gadzina 3, Agata Cebula 1, Sarka Marcikova 1, Natalia Nosek 2, Karolina Kochaniak 1, Patrycja Królikowska 3, Żaneta Senderkiewicz 1, Patrycja Noga 3, Ligia Costa 2

Bramki dla Energi AZS Koszalin: Tracz Paulina 1, Monika Michałów 4, Tamara Smbatian 5, Kaludia Domaros 1, Paula Mazurek 7, Romana Roszak 3, Dominika Grobelska 1, Adrianna Nowicka 2