Z ostatniej chwili:

Marta Wawrzynkowska: „Z turnieju na turniej zgranie jest coraz lepsze”

Szczecinianki trenują już ponad miesiąc, po obozie przygotowawczym rozpoczęły się mecze kontrolne, aktualnie Pogoń ma za sobą 3 turnieje międzynarodowe w których mierzyła się z najlepszymi drużynami z całej Europy: „Z turnieju na turniej zgranie jest coraz lepsze. Wciąż jeszcze jest nad czym pracować, ale na pewno będziemy gotowe na ligę”  – oceniła Marta Wawrzynkowska, najlepsza bramkarka Memoriału im. Henryka Kruglińskiego. Za nami mecze z czołowymi ekipami z Niemiec, Białorusi, Norwegii czy Polski, jak taką różnorodność przeciwników postrzega nasza golkiperka? „Taka różnorodność rywali ma duże znaczenie, ponieważ grając z zespołami, które maja całkiem inne style możemy dostrzec więcej detali i jeszcze lepiej przygotowywać się na wszystkie rozwiązania taktyczne naszych przeciwniczek w lidze”.

Foto: Wawrzynkowska została wybrana najlepszą bramkarką turnieju w Lubinie

Wawrzynkowska, która do Pogoni trafiła w marcu tego roku, szybko wkomponowała się w zespół rozgrywając wiele dobrych zawodów ligowych. W okresie przygotowawczym w turniejach w Goleniowie i Lubinie popisała się wieloma świetnymi interwencjami, co przełożyło się na dobre wyniki całego zespołu. Czy to już optymalna forma czy jeszcze jest coś, nad czym bramkarka szczecińskiego zespołu musi popracować? „Do optymalnej formy jeszcze dużo mi brakuje, wiele interwencji, zachowań w bramce analizujemy z Trenerami i cały czas ciężko pracujemy na treningach, aby być coraz lepszym”.

Kolejna okazja, aby zobaczyć nasze zawodniczki w akcji już jutro, Pogoń podejmować będzie na własnym parkiecie koszalińską Energę AZS, drużynę, z którą już 9 września zainaugurujemy sezon 2017/2018 Superligi Kobiet.

Ładowanie