Natalia Nosek zawodniczką Pogoni Baltica Szczecin!

Zarząd klubu zakontraktował od nowego sezonu młodą utalentowaną zawodniczkę Natalię Nosek. Nominalna prawo rozgrywająca aktualnie reprezentuje barwy SMS Płock w 1 lidze. Niespełna 19 letnia zawodniczka związała się z Pogonią Baltica 3 letnim kontraktem. Nosek ma w swojej karierze występy w kadrze juniorskiej, młodzieżowej oraz seniorskiej. Brała udział m.in. w odbywających się niedawno Mistrzostwach Europy w Szwecji. „Pilna, ambitna, zaangażowana na treningach, uparta, wie czego chce. Mocna psychicznie, z chłodną głową, bez żadnych oporów przed grą ze starszymi zawodniczkami…” powiedział o niej Krzysztof Kutrzeba, trener z którym stawiała pierwsze kroki w handballu.

Natalia swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w Uczniowskim Klubie Sportowym „Alfa Szarów” działającym przy szkole podstawowej do której uczęszczała w rodzinnej miejscowości. Wyróżniającą się szczypiornistkę zauważyli trenerzy, którzy dzięki współpracy z MOSiR Bochnia zapewnili jej możliwość trenowania w tymże klubie. Kolejnym etapem było przejście do SMS ZPRP Płock i tutaj gra zaczęła się na poważnie. Zespół z Płocka występuje w 1 lidze, co dało możliwość pokazania się szerszej publiczności.

Perspektywiczną i utalentowaną zawodniczkę szybko dostrzegli trenerze juniorskiej reprezentacji Polski zapraszając ją w 2013 roku na konsultacje. Od tego momentu kariera Nosek poszybowała w górę, kolejne dobre występy, gra w kadrze młodzieżowej, kilkanaście zgrupowań – to wszystko sprowadzało się do jednego. Mimo młodego wieku zawodniczka znalazła uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski – Leszka Krowickiego, który powołał ją na odbywające się w grudniu ubiegłego roku Mistrzostwa Europy w Szwecji. Samo powołanie oraz możliwość uczestniczenia w turnieju takiej rangi było dla niej bezcennym doświadczeniem oraz nauką, która w niedalekiej przyszłości na pewno zaowocuje.

Natalia w szczecińskim klubie ma koleżanki (Natalia Krupa, Aleksandra Zimny), z którymi w ubiegłym roku występowała w turnieju kwalifikacyjnym do młodzieżowych mistrzostw świata.

Ciekawostki
15 bramek – tyle rzuciła Natalia Nosek w I ligowym meczu przeciwko Koronie Handball 1 października 2016 roku
5,8 – to aktualna średnia ilość bramek rzucanych w meczu przez Natalię w rozgrywkach 1 ligi
MVP całego turnieju – taki tytuł Natalia otrzymała podczas odbywającego się w 2016 roku w Płocku turnieju kwalifikacyjnego do młodzieżowych mistrzostw świata
5,27 – to średnia ocen Natalii w liceum w 2015 roku, jest stypendystką prezesa Rady Ministrów

Foto: zprp.pl

Recommended For You

About the Author: admin