Dzień przed pucharami – wywiad z Małgorzatą Stasiak

Już jutro szczecińskie zawodniczki rozpoczną historyczne 7 zmagania wśród najlepszych drużyn w Europie, w ramach EHF Women’s Cup Pogoń Baltica podejmować będzie przed własną publicznością w dwumeczu szwajcarską drużynę LC Brühl Handball. Ekipa z St. Gallen systematycznie bierze udział w europejskich pucharach, oprócz tego na swoim koncie ma 29 Mistrzostw Szwajcarii, 8 razy sięgała po Puchar. Przed tymi ważnymi spotkaniami zadaliśmy kilka pytań Małgorzacie Stasiak, jednej z liderek drużyny oraz aktualnej reprezentantce kraju.

  1. Ostatnio trochę czasu spędziłaś na zgrupowaniu i meczach reprezentacji, jak wrażenia?
    Tak, ostatnio nie narzekam na nudę, trochę się dzieje w sferze sportowej, dużo wyjazdów, zgrupowań kadry. Bardzo się cieszymy z ostatnich wyników reprezentacji, zdobyliśmy cenne 4 pkt, które w dużej mierze mogą przyczynić się do awansu na kolejną dużą imprezę żeńskiej reprezentacji.
  2. W weekend gramy z najbardziej utytułowaną żeńską drużyną w Szwajcarii, sztab trenerski przygotował jakieś specjalne rozpracowanie przeciwniczek?
    Wszystko odbywa tak przed jak przed każdym meczem czy to ligowym czy teraz pucharowym. Dostajemy mnóstwo klipów z grą przeciwnika, spotykamy się przed treningiem i oglądamy rywalki, doszukujemy się słabszych stron, których możemy wykorzystać, a zarazem zwracamy szczególną uwagę nad mocnymi stronami zespołu, aby je zabrać.  Sądzę, że jeżeli zagramy na swoim poziomie to mecz potoczy się pod nasze dyktando.
  3. Czego mogą spodziewać się kibice w weekend na Twardowskiego?
    Sporej dawki emocji, gramy u siebie, a wygrywamy tylko wtedy gdy mamy ze sobą 8 zawodnika! Zapraszam wszystkich sympatyków ręcznej, pomóżcie nam przejść do drugiej rundy EHF!

Atrakcyjne pakiety biletów na oba weekendowe spotkania można zakupić przez internet tutaj. Bilety również do nabycia w klubowych kasach na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

17.10.2015 r. godz. 17:00, hala przy ul. Twardowskiego 12b, SPR Pogoń Baltica Szczecin – LC Brühl Handball
18.10.2015 r. godz. 14:00, hala przy ul. Twardowskiego 12b, SPR Pogoń Baltica Szczecin – LC Brühl Handball

Recommended For You

About the Author: admin