Pogoń Baltica Szczecin po raz kolejny wśród najlepszych drużyn w Europie!

To już siódmy udział Dumy Pomorza w historii europejskich pucharów. Szczecinianki w ubiegłym sezonie w debiucie Challenge Cup doszły do finału tej imprezy, pora na poziom wyżej, tym razem podopieczne Adriana Struzika i Łukasza Kalwy zagrają w EHF Cup. Kontynuację gry w europejskiej elicie ekipa ze Szczecina rozpocznie w drugiej rundzie EHF CUP mierząc się ze szwajcarską drużyną LC Brühl Handball. Oba spotkania zaplanowane są w Szczecinie w dniach 17 i 18 października w hali przy ul. Twardowskiego 12b.Historia europejskich pucharów w Szczecinie sięga lat 1986/87, wówczas swój debiut Pogoń miała w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych. Po drodze rozegrała jeszcze spotkania w Pucharze Zdobywców Pucharów (1990 oraz 1991), Pucharze Europy Mistrzyń Krajowych (1992) oraz Pucharze Zdobywczyń Pucharów (1993). Największy sukces w swojej historii szczecińska drużyna zanotowała w ubiegłym sezonie – dochodząc do finału Challenge Cup. W obecnym sezonie granatowo-bordowe czeka historyczne wydarzenie – udział w EHF Cup!

Przeciwnikiem będzie najbardziej utytułowana szwajcarska drużyna piłki ręcznej kobiet –  LC Brühl Handball, która na swoim koncie ma 29 Mistrzostw kraju oraz 8 razy zwyciężała w krajowych pucharach. Aktualnie LC Brühl Handball z 10 punktami na koncie zajmuje 1 miejsce w szwajcarskiej SPL Women (w lidze bierze udział 8 zespołów). Poprzedni sezon drużyna zakończyła na 3 miejscu. W swojej kadrze ekipa z St. Gallen posiada zawodniczki z Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie jest 26 letnia Tamara Bösch, która w 6 meczach rzuciła 43 bramki (średnio 7,2 na mecz).

W obecnych kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w podstawowym składzie reprezentacji Szwajcarii występują 2 zawodniczki z LC Brühl Handball: Haag Stephanie oraz Kündig Kerstin. W rezerwie oczekują kolejne trzy zawodniczki: Dokovic Sladana, Özcelik Zerin, Schlachter Fabia.

Szczecińska Pogoń Baltica w 2014 roku miała okazję zmierzyć się z LC Brühl Handball w turnieju Roberta Shumanna w Oldenburgu, wówczas ekipa pod wodzą Adriana Struzika i Łukasza Kalwy wygrała 19:10 (mecz trwał 2 x 20 minut).

Spotkanie wyjątkowo rozegrane zostanie na starym obiekcie przy ul. Twardowskiego 12b. Warto jednak wspomnieć, że w ubiegłym sezonie szczecinianki właśnie przy Twardowskiego zwyciężyły z Galytchanką Lwów w półfinale Challenge Cup.

„Razem tworzymy historię” – to hasło przewodnie tegorocznych udziałów naszej drużyny w europejskich zmaganiach. Liczymy, że wspólnie z sympatykami szczecińskiego żeńskiego szczypiorniaka stworzymy atmosferę godną tych rozgrywek.

Bilety w cenie 6 zł ulgowy, 12 zł normalny.
Kupując pakiet biletów na dwa spotkania (sobota i niedziela):
Ulgowy 12 zł, normalny 20 zł.
Zakup biletów przez internet (tutaj), oraz w dniu meczu w kasie klubowej na około godzinę przed rozpoczęciem zawodów.

Mecze:
17 października, SPR Pogoń Baltica Szczecin – LC Brühl Handball, godz. 17:00 hala przy ul. Twardowskiego 12b
18 października, SPR Pogoń Baltica Szczecin – LC Brühl Handball, godz. 14:00 hala przy ul. Twardowskiego 12b

Recommended For You

About the Author: admin