Z kim zagramy w EHF CUP? Poznajmy LC Brühl Handball!

LC Brühl Handball to najbardziej utytułowana szwajcarska drużyna piłki ręcznej kobiet która na swoim koncie ma 29 Mistrzostw kraju oraz 8 razy zwyciężała w krajowych pucharach. Klub został założony w 1965 roku, swoje mecze rozgrywa w miejscowości Sankt Gallen (70,3 tys. mieszkańców). Szwajcarska drużyna, która systematycznie od 1986 roku bierze udział w europejskich pucharach może pochwalić się półfinałem w Lidze Mistrzyń (1989/1990) oraz ćwierćfinałem Challenge Cup (2005/2006). W poprzednim sezonie podopieczne Wernera Bösche w EHF Cup odpadły w drugiej rundzie z czeskim DHK Banik Most.

Aktualnie LC Brühl Handball z 10 punktami na koncie zajmuje 1 miejsce w szwajcarskiej SPL Women (w lidze bierze udział 8 zespołów). Poprzedni sezon drużyna zakończyła na 3 miejscu. W swojej kadrze ekipa z St. Gallen posiada zawodniczki z Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie jest 26 letnia Tamara Bösch, która w 6 meczach rzuciła 43 bramki (średnio 7,2 na mecz).

W obecnych kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w podstawowym składzie reprezentacji Szwajcarii występują 2 zawodniczki z LC Brühl Handball: Haag Stephanie oraz Kündig Kerstin. W rezerwie oczekują kolejne trzy zawodniczki: Dokovic Sladana, Özcelik Zerin, Schlachter Fabia.

Szczecińska Pogoń Baltica w 2014 roku miała okazję zmierzyć się z LC Brühl Handball w turnieju Roberta Shumanna w Oldenburgu, wówczas ekipa pod wodzą Adriana Struzika i Łukasza Kalwy wygrała 19:10 (mecz trwał 2 x 20 minut).

Recommended For You

About the Author: admin